Van € 0,35 € 0,42
Aan € 199,35 € 241,25
Op voorraad
Doe de periodieke NEN 3140 keuring en zorg voor veilig elektrisch gereedschap, machines en apparatuur. Als werkgever ben je wettelijk verplicht om een veilige werkomgeving te bieden. Keur daarom nú bij Safety Freaks - wél zo safe!
De tarieven vind je via onderstaande producten, maar vraag een keuring aan via het aanmeldformulier: https://www.stafetyfreaks.nl/keuring-nen-3140-elektrische-arbeidsmiddelen. In de praktijk blijken aantallen vaak niet te kloppen. Via persoonlijk contact stemmen we bovendien direct af wat het beste moment is voor de keuring, zo voorkomen we verrassingen.
Onze specialisten bij Safety Freaks keuren je apparatuur en gereedschap op locatie of in onze werkplaats. Je ontvangt een keuringslabel per apparaat, een digitaal certificaat en een compleet rapportoverzicht. Zo voldoe je aan de ARBO-wet én de eisen van de verzekeraar.
Lees meer over onze keuring onderaan de pagina.
Elektrisch gereedschap, machines en apparaten mogen pas worden gebruikt als ze aantoonbaar veilig functioneren. De keuring die uitgevoerd dient te worden om aan deze verplichting te voldoen is de door de ARBO-wet erkende norm NEN 3140.
Keur je gereedschap/apparatuur van 230/400V, accu-gereedschap, haspels/snoeren/kabels van 230/400V tot 75 meter of meer, verdeelkasten/mobiele stroomverdelers (zwerfkasten) van 230/400V en stationaire machines/ vast opgestelde machines van 230/400V.
Lever je gereedschap en apparatuur schoon en compleet met serienummer aan op onze werkplaats te Nuenen. Wij keuren afhankelijk van onze planning meestal binnen twee weken.
Keuren op locatie is ook mogelijk. De kosten voor het keuren op locatie zijn €68,50 per uur (incl reistijd) + voorrijkosten van 0,35 per km + arbeidskosten per gereedschap of apparaat.
Bij stationaire (niet verplaatsbare) machines/vast opgestelde machines van 230/400V komen wij altijd naar locatie. Een keurmeester voor stationaire machines kost €68,50 per uur (inclusief reistijd) + voorrijkosten + arbeidskosten per machine.
Meld je keuring aan via https://www.stafetyfreaks.nl/keuring-nen-3140-elektrische-arbeidsmiddelen.
Als werkgever ben je wettelijk verplicht om een veilige werkomgeving te bieden. Elektrisch gereedschap, machines en apparaten mogen pas worden gebruikt als ze aantoonbaar veilig functioneren. De keuring die uitgevoerd kan worden om aan deze verplichting te voldoen is de door de ARBO-wet erkende norm NEN 3140.
Deze keuring wordt periodiek uitgevoerd door gecertificeerde keurmeesters voor veilig gebruik en beheer van arbeidsmiddelen. Safety Freaks voert deze keuringen uit op locatie of in onze eigen keuringsruimte, inclusief complete registratie en rapportage.
Ja. Elektrisch gereedschap en machines vallen onder de definitie ‘arbeidsmiddelen’ in de Arbowet. Dat betekent dat je ze periodiek moet laten keuren. In Nederland is de NEN 3140 de norm die dit regelt. De keuring moet aantoonbaar zijn en bestaat uit een visuele controle, meting en registratie.
Zonder keuring voldoe je niet aan de wet en veel verzekeringsmaatschappijen eisen een aantoonbare NEN 3140 keuring. Zonder geldig keuringsbewijs loop je risico bij schade, ongevallen of inspecties. Zo verhoog je de veiligheid op de werkvloer en verlaag je de aansprakelijkheid als werkgever.
In de meeste gevallen is jaarlijkse herkeuring verplicht. Echter stelt de norm geen vaste termijn voor, maar vereist het een risicoanalyse. Gebruik je apparaten intensief, mobiel of in vochtige of stoffige omgevingen? Dan kan het keuren van je apparatuur vaker nodig zijn. Ook na schade, reparatie of vervanging van onderdelen moet direct een herkeuring plaatsvinden.
We controleren op zichtbare schade, slijtage of andere onveilige situaties. Ook de behuizing, kabels, stekkers en bevestigingen worden beoordeeld.
Met gekalibreerde meetapparatuur testen we de veiligheid van het apparaat. Denk aan isolatieweerstand, lekstromen en aardverbindingen. Alleen goed functionerende middelen worden goedgekeurd.
Na goedkeuring ontvangt elk arbeidsmiddel een keuringslabel met een geldigheidsdatum. Daarnaast krijg je een individueel certificaat per apparaat, én een compleet overzicht in PDF. Optioneel krijg je toegang tot ons digitale keuringsportaal via Avatar.
Apparaten zonder CE-markering mogen niet gekeurd worden volgens NEN 3140.
We keuren ook elektrische arbeidsmiddelen die niet bij ons zijn aangeschaft. Zorg voor een veilige werkomgeving en meld je keuring aan via https://www.stafetyfreaks.nl/materiaalkeuring. Wij stemmen de uitvoering af op je wensen en zorgen voor een correcte, aantoonbare inspectie.
Merk | Safety Freaks |
---|---|
Levertijd | Op aanvraag |
EAN | - |